Czyszczenie wykładzin — pranie wykładzin

Wykładziny dywanowe i tapicerowane meble nadają pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Jednakże, aby przebywającym wśród nich ludzie odczuwali właściwy komfort tekstylia podłogowe muszą być czyste!

Czyszczenie wykładzin metody

Polecamy skuteczne technologie czyszczenie wykładzin gwarantujące zarówno skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i plam, jak i impregnację wykładzin tekstylnych.

 • Czyszczenie wykładzin zachowawcze:

  Odbywa się przy pomocy odkurzaczy szczotkowych Kärcher. Odkurzacze piorące przeznaczone są do czyszczenie dywanów i czyszczenie wykładzin dywanowych. Odkurzacze piorące skutecznie usuwają zabrudzenia z włókien. Szczotki rozczesują splątane runo, nadają wykładzinom świeży wygląd. Doskonale zbierają silnie przylegające zabrudzenia, które trudno jest usunąć klasycznym odkurzaczem.

 • Czyszczenie dywanów pielęgnacyjne:

  Czyszczenie przy zastosowaniu metody kapsułkowania. Jest to najszybszy sposób na przywrócenie wykładzinom dywanowym pierwotnej świeżości. Opóźnia także konieczność przeprowadzania kolejnego pracochłonnego czyszczenia zasadniczego.

 • Czyszczenie zasadnicze:

  Zadaniem czyszczenia zasadniczego jest usunięcie szczególnie uporczywego brudu i plam. Usuwane są plamy, które pozostały po czyszczeniu okresowym. Usuwany jest brud, który gromadził się w najgłębszych partiach pomiędzy włóknami dywanu lub wykładziny dywanowej. Czyszczenie wykładzin zasadnicze usuwa także mocno przylegający brud do włókien wewnętrznych wykładziny. W zależności od rodzaju wykładziny oraz stopnia jej zabrudzenia stosuje się: szamponowanie lub metodę ekstrakcji. Szamponowanie wykonuje się za pomocą urządzeń jednotarczowych ze szczotką do wykładzin. Ekstrakcję wykonuje się za pomocą urządzeń spryskująco — odsysających puzzi, nazywanych też ekstraktorami.

 • Usuwanie plam z wykładzin:

  Najdokładniejsza metoda usuwania plam z wykładzin polega na namoczeniu plamy i pozostawieniu jej na pewien czas. Następnie wykładzinę poddaje się odessaniu. Rozpuszczony brud usuwa się za pomocą ekstraktora. Niestety z uwagi na rodzaj zaplamień oraz czas pozostawania plam na powierzchni tekstylnej nie ma gwarancji usunięcia wszystkich zabrudzeń.